Srpen a září v Africe: kam vyrazit a co tam vidět?

Nejlepší je, když si v parku půjčte terénní vůz a vydáte se po vyznačených stezkách. Projeďte si největší národní parky podle svého, vyhledejte svá místa, odkud budete pozorovat zdánlivě nekonečná stáda kopytnatců a mnohé zvěře ve volné přírodě.
slon a slůně
Velká migrace
Největším tahákem v létě do Afriky je možnost pozorování tzv. velké migrace. Podle cestovatelů a milovníků divoké zvěře, a hlavně africké savany, se jedná o jeden z divů světa ve volné přírodě. Podle těch, kteří se na safari vydávají pravidelně, je velká migrace tím největším vrcholem celého safari, nejkrásnější podívaná celého roku.
·         Tato migrace probíhá v Masai Mara a Serengeti. Z těchto dvou největší ch parků můžete migraci pozorovat nejlépe.
·         Nejlepší je, že se nemůže stát, že by zde bylo více lidí než zvěře, prostory, kde je možné se ubytovat, jsou velice omezené.
·         Navíc je prostor, na kterém migrace probíhá, tak obrovský, že se zde lidé v několika vozech snadno ztratí.
·         Můžete zde pozorovat více než dva miliony kusů zvířat. Největší jsou stáda pakoní, zeber, gazel a antilop.
·         Nezapomeňte, že na ty nejlepší zážitky se musí čekat. Pokud chcete spatřit například krokodýla, jak loví pakoně, musíte mnohdy stát na místě několik hodin.
lev u auta
Vyrazte do Tanzanie do parku Serengeti nebo do keňské oblasti Masai Mara. Navštivte v Keni Amboseli nebo jezero Nakuru, oblast Samburu s možností ubytování v korunách stromů nebo třeba Mount Kenya. Pokud se vydáte do Tanzanie, zkombinujte safari s pobytem na ostrově Zanzibar.

Je libo zkombinovat safari i s jinými zážitky?

Navštivte také Jihoafrickou republiku. Můžete tady pozorovat nejenom tučňáky, ale také se vydat na výlet do Dračích hor a prozkoumat zdejší přírodu, které v tamních jarních měsících překrásně kvete. Můžete pozorovat vodopády a vydat se na pěší túry ke stolové hoře. Jarní Kapské město je také zážitek na celý život.