Chcete vyrazit do Pošumaví? Vyberte si horskou řeku Vydru!

Kde nejlépe načerpat novou energii než na čerstvém vzduchu? Pokud nevíte, kam v naší republice vyrazit za nejrůznějšími sporty, relaxací, procházkami, treky a výšlapy, zvolte si Šumavu, nebudete litovat.

šumava

·         V létě i v zimě
Šumava je krásná v jakémkoliv ročním období. Jarní měsíce jsou zde vlhké a kvetoucí, všechno je třpytivě zelené a parné, v létě je v lese chládek a obrovské zelené plochy, které vybízejí k turistice, na podzim tu všechno hraje barvami a v zimě si zde můžete užívat velkou spoustu zimních sportů. Zkrátka každé období je zde nádherné a stojí za návštěvu.

Zajímavé rostliny i krajně ohrožené druhy

V éto oblasti můžete pozorovat mnoho druhů fauny a flóry ve svém přirozením prostředí. Například několik druhů ohrožených kapradin, vřesy, plavuně a prhy nebo vrby. Najdete zde i lýkovce nebo lilie.

kola

Turistická stezka od Hamerského potoka
Vydejte se po modré trase dlouhé asi čtyři kilometry. Půjdete z mírného kopce, takže je terén vhodný i pro děti nebo maminky s kočárky. Jedná se o snadno schůdnou cestu, které se vine okolo Horské Kvilně, kde se můžete zastavit na zmrzlinu nebo pivo u místní restaurace. Poté se dostanete na stezku, která je dlouhá devět kilometrů, je vhodná pro cyklovýlety i in-line brusle nebo pěší turistiku, a vede právě okolo hamerského potoka. Procházka je sice dlouhá, zato ale nenáročná. Jdete spíše po rovince mezi stromy, lesy šumí a potok hučí a vy se můžete oddávat pocitu neskonalé relaxace.

stezka

–          Navštivte Antýgl: kdysi se jednalo o huť, kterou používali skláři. Dneska je tam menší muzeum a také možnost občerstvení.
Po červené turistické značce
Podél potoka dorazíte až k řece Vydře. Tady můžete navštívit Čeňkovu pilu, která se nachází sedm kilometrů po červené stezce. Čeňkova Pila byla kdysi vodní elektrárna, dnes je to ale jenom technické muzeum.  
 

Chcete vyrazit do Pošumaví? Vyberte si horskou řeku Vydru!
4.1 (81.82%)11